CO JE TO KRATOM?

Kratom je rostlina, která má dlouhou historii využívání v Indočíně a Jihovýchodní Asii, zejména v místní medicíně a mezi rolníky. Do zbytku světa se začal šířit na počátku 19. století.

Kratom však není jen obyčejnou rostlinou. Skrývá v sobě mnoho unikátních vlastností, které přitahují pozornost. Chcete-li se dozvědět více o této fascinující rostlině, připravili jsme pro vás několik informací, které vám odhalí, proč je tak výjimečný.

KRATOMOVÉ STROMY

Kratom (Mitragyna speciosa) je tropický strom s trvalým zeleným listím, který se vyskytuje v jihovýchodní Asii a patří do rodiny kávovníků. Původně pochází z zemí jako Borneo, Indonésie a Malajsie. Prášek, který se získává jemným drcením listů tohoto stromu, je velmi populární.

Pro dosažení, co nejvyšší kvality, je zásadní správné sklízení listů v optimálním okamžiku. Pokud jsou listy sklízeny v té správné době, obsahují maximální množství alkaloidů, které jsou zodpovědné za jeho jedinečnost.

VÝJÍMEČNOST KRATOMU

Kratom zaujímá v botanickém světě zvláštní místo, hlavně díky svým alkaloidům. Nejdůležitějšími z nich jsou mitragynin a 7-hydroxymitragynin, které tvoří základ jeho jedinečných účinků. Na rozdíl od mnoha jiných botanických produktů.

Nejoblíbenější